luty 2019

W druku, jest nowy album Fundacji Karrenwall, będący kontynuacją serii "Budowle sakralne w Gdańsku" i drugim tomem o Kościele Mariackim - "Kościół Mariacki w Gdańsku. Malarstwo i rzeźba". Zawiera on, oprócz wstępu redaktora tej serii publikacji Jacka Friedricha, szereg bardzo wartościowych tekstów i ponad 250 ilustracji, które mogą zaskoczyć nawet bywalców i miłośników artystycznego kształtu tej świątyni.

Spis treści zawiera teksty autorów: Andrzeja Wozińskiego Średniowieczne nastawy ołtarzowe, malarstwo i rzeźba w kościele Mariackim w Gdańsku, Antoniego Ziemby Sąd Ostateczny Hansa Memlinga z kościoła Mariackiego w Gdańsku, Franciszka Skibińskiego Rzeźba nowożytna w kościele Mariackim w Gdańsku, Anny Sobeckiej Malarstwo nowożytne w kościele Mariackim w Gdańsku

Album zawiera materiał ikonograficzny - zabytkowy z wiodących archiwów i współczesny, autorstwa: Agnieszki Fejzer, Dariusza Kuli, Dominika Kulaszewicza / Stanisława Bednarza, Piotra Ligiera, Ewy Lisiak, Romana Stasiuka i Andrzeja Wozińskiego. 

Album został poświęcony w całości, pamięci Prezydenta Pawła Adamowicza, przyjaciela i mecenasa Bazyliki Mariackiej, który spoczął w murach Mariackiego.